Quantcast
Channel: Befektetési tanácsadás » NYESZ-nyugdíjelőtakarékosság
Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Miért jó a NYESZ és a TBSZ?

$
0
0

A tartós befektetési számla (TBSZ) és a nyugdíj-előtakarékossági számla (NYESZ) esetében is komoly előnyöket érhetnek el a befektetők.

“2012-ben a nyesz esetében a korábbi évekhez hasonló, míg a tbsz esetében azt meghaladó mértékű állománynövekedés történt” – mondta el Zobor Zsuzsanna, a K&H Alapkezelő vezérigazgatója. A K&H Banknál tbsz illetve nyesz számlákon elhelyezett megtakarítások összege 2012-ben is jelentős, 20%-ot meghaladó mértékben növekedett, habár az ügyfélszám növekedése valamelyest lassult az elmúlt évekhez képest. Elsősorban a befektetési alapokban megtakarítást elhelyezőkre jellemző a tbsz használata. Ez az ügyfélkör általában véve pénzügyileg tudatosabb, képzettebb, jobban megtervezi befektetéseit, így az ilyen típusú kedvezményeket is jobban ismeri az átlagnál.

A tavalyi évben a tbsz-nél 30%-kal nőtt a K&H tartós befektetési számlákon elhelyezett megtakarítások összege. Ez gyakorlatilag 19 milliárd forintot meghaladó mértékű állománynövekedést jelent, ami meghaladja a 2010-es és 2011-es eredményeket is. Habár a tavalyi évtől kezdődően nemcsak forintban, hanem devizában is nyitható tbsz, ennek használata egyelőre nem jellemző az ügyfelekre, így az eredményeket sem befolyásolta számottevően.

A K&H nyugdíj-előtakarékossági számla esetében is kedvező volt a tavalyi esztendő. Bár az elmúlt évekhez képest lassult a nyesz-t használó ügyfelek számának a növekedése, ennek ellenére az állománynövekedés számottevő, 2012-ben közel 25%-os volt, idén pedig már a 100 milliárd forintot is meghaladhatja a nyesz számlákon elhelyezett befektetések értéke.

Mivel az idei évben is érvényben maradtak a hosszú távú megtakarításokra vonatkozó adókedvezmények, ezért továbbra is azt javasoljuk, hogy érdemes tartós befektetési számlán, illetve nyugdíj-előtakarékossági számlán elhelyezni a megtakarításokat. Tbsz esetén a felhalmozási évet követő 3. év után kamatadó-kedvezmény, 5 éves elhelyezés esetén pedig teljes adómentesség vehető igénybe, míg nyesz esetében a kamatadó-mentesség mellett további állami támogatás is igényelhető” – javasolja a befektetési szakember.

The post Miért jó a NYESZ és a TBSZ? appeared first on Befektetési tanácsadás.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 10

Latest Images

Trending Articles